środa, 19 czerwiec 2019
Polonia Bytom vs LKS Czaniec
18:00 | Szombierki

PIERWOCHA: Źródło będzie podrażnione po porażce ze Szczakowianką do tego spotkania podejdzie skoncentrowane na maksa

Teraz derby ze Źródłem Kromołów które przegrało ze Szczakowianką przez co będą chcieli zmazać plamę po porażce, macie na nich plan?  Zadowoli Was remis?
Jak wszyscy dobrze wiemy ''derby wiążą się swoimi prawami''. Źródło będzie podrażnione po ostatniej porażce ze Szczakowianką i podejdą do tego spotkania skoncentrowani na maksa. Nasza drużyna także będzie wyjątkowo zmobilizowana na to spotkanie i powalczy o ważne punkty na trudnym i niewygodnym terenie w Kromołowie. 

Czy jesteś zadowolony z punktu zdobytego z Niwką ?
Jestem zadowolony ponieważ do 85 minuty przegrywaliśmy z przyjezdnymi 0-2, a mimo to po raz kolejny pokazaliśmy charakter,zaangażowanie,ambicje i nieustępliwość. To sprawiło że udało się zdobyć bardzo cenny punkt.  

Byliście lepsza drużyna jednak czujesz ze nie wszystko poszło po Waszej myśli?
Mecz był wyrównany,  mieliśmy kilka sytuacji do zmiany rezultatu ale nie potrafiliśmy ich zamienić na bramki. Uważam że graliśmy dobrze i realizowaliśmy założenia trenera. Niestety pechowo straciliśmy gola na 0-1 a następnie Chwalibogowski wpakował piłki w okienko na 0-2. To nie zmieniło naszej koncepcji gry i próbowaliśmy szukać dalej swoich szans co w efekcie poskutkowało zdobyciem dwóch bramek w końcówce meczu.

Czym Niwka Was zaskoczyła bo daliście  sobie wbić dwa gole które Was jednak nie podłamało?
Niczym specjalnym nas nie zaskoczyli, wiedzieliśmy że są groźni co udokumentowali w pewnym momencie przewaga 2 bramek, jednak po raz kolejny zdobyliśmy punkty dzięki naszej ambicji. To bardzo wyrównana liga w której nie wolno stracić czujności i koncentracji bo to skutkuje bolesną utratą punktów. 

Punkt zwrotny w meczu?
Z pewnością cofnięcie się w pewnym momencie całej formacji przeciwnika do tyłu co pozwoliło nam się nieco wyżej przesunąć i stworzyć akcje, po której dośrodkowanie Bartka zamieniłem na bramkę kontaktową.

Niwka Was zlekceważyła przy 0:2?
To bardzo możliwe. Z pewnością wiedzieli że jesteśmy drużyną która gra do końca, szczególnie u siebie gdzie m.in z Dramą staraliśmy się zrobić ''remontadę'' i byliśmy bliscy jej dokonania.

Mówi Ci coś imię i nazwisko zawodnika Bartłomiej Chwalibogowski ? "Napsuł" Wam krwi w tym meczu?
Tak, to zawodnik z ogromnym bagażem doświadczenia zdobytym na boiskach m.in ekstraklasy. Był zawodnikiem który napędzał akcje gości i tworzył zagrożenie pod naszym polem karnym. Zdobył także piękną bramkę na 0-2 po strzale z krawędzi pola karnego w samo okienko.

 

źródło: własne
foto:  Paulina Kilmek Photography

VIDEO