sobota, 25 maj 2019
Warta Zawiercie vs Slavia Ruda Śląska
17:00 | Moniuszki 10
sobota, 25 maj 2019
Sokół Orzech vs Łazowianka
17:00 | Wieczorków 41
sobota, 25 maj 2019
Źródło vs Drama Zbrosławice
17:00 | Browar 7
sobota, 25 maj 2019
Górnik Bobrowniki vs Cyklon Rogoźnik
17:00 | Skargi 15

WRONA: Presja własnego stadionu, nie ma dla mnie większego znaczenia, lubię grać w obecności kibiców z Zawiercia

Fatum własnego stadionu czy stres gry u siebie powoduje, że drugi mecz z rzędu powinniście na początku meczu strzelić i łatwo wygrać tymczasem męczycie się z rywalem?
Presja własnego stadionu, nie ma dla mnie większego znaczenia, lubię grać w obecności kibiców z Zawiercia, których z meczu na mecz jest coraz więcej , co bardzo Nas cieszy. W pierwszej połowie meczu z Górnikiem byliśmy zdecydowanie lepsi. Do zdobycia bramki zabrakło trochę szczęścia.

Gra w roli murowanego faworyta do zwycięstwa dokłada dodatkowej presji?
Do żadnego meczu nie podchodzimy w roli faworyta. Staramy się grać jak najlepiej i dajemy z siebie 110%.

Jaki mieliście plan na Górnik Piaski? Czy został on zrealizowany?
Przed każdym meczem mamy szczegółową analizę. Byliśmy przygotowani na kontrataki drużyny z Czeladzi i na tym się skupiliśmy. Czyste konto podkreśla naszą dobrą grę w defensywie, więc można to nazwać realizacją planu.

Po mecz i tak jest mały niedosyt bo mogliście na początku spotkania wypunktować rywala a później na spokojnie dograć do końca spotkania?
Na początku zabrakło nam szczęścia jak już wspomniałem. Mam nadzieję że nasza gra podobała się kibicom, pomimo niewykorzystanych sytuacji.

Kolejny rywal to  Polonia Poraj która niespodziewanie jest w czołówce,  jesteś  przygotowani na trudny mecz w Poraju?
Zdajemy sobie sprawę , że może to być kolejny mecz o "sześć punktów". Pokonaliśmy drużynę z Poraja w sparingu i mamy zamiar powtórzyć to w lidze. Przed nami kolejny tydzień ciężkiej pracy.

Co skłoniło Cię do przyjścia do Warty Zawiercie? Jak Ci się tu gra i trenuje pod wodzą trenera Stęplewskiego ?
W Tychach spędziłem 6 lat i było to 6 naprawdę wspaniałych lat. W styczniu 2018 z powodów osobistych zostałem wypożyczony do Victorii Jaworzno. Po dobrej rundzie wiosennej miałem wrócić do tyskiego GKSu. W lipcu z 4-ligowymi rezerwami rozegrałem sparing z Przemszą Siewierz. W między czasie pojawiły się oferty m.in z Unii Kosztowy, Unii Dąbrowa Górnicza. Natomiast po rozmowie z trenerem Stemplewskim postanowiłem wziąć udział w treningach Warty. Do gry w Zawierciu przekonała mnie doświadczona kadra zespołu i super atmosfera w szatni. Równie ważną rolę odegrała tu osoba trenera Stemplewskiego oraz działacze Warty Zawiercie.
.

źródło: własne
foto: własne

VIDEO