sobota, 23 marzec 2019
Warta Zawiercie vs Gwarek Ornontowice
16:00 | Moniuszki 10
sobota, 23 marzec 2019
SKS Łagisza vs Łazowianka
16:00 | Małachowskiego 43
sobota, 23 marzec 2019
Górnik Bobrowniki vs Źródło
16:00 | Skargi 15
sobota, 23 marzec 2019
Przemsza O. vs MKS Poręba
16:00 | Białej Przemszy 1

WEBER: Warta jest bardzo dobra drużyną, remis na ich terenie to dobry rezultat

Punkt wywieziony z gorącego terenu w Zawierciu można uznać za sukces? Jako pierwsi strzeliliście bramkę Warcie w tym sezonie to świadczy o dobrej dobrze zorganizowanej grze obrony zawiercian.
Warta Zawiercie jest bardzo dobra drużyną, jedna z lepszych w lidze, myślę, że remis na ich terenie to dobry rezultat.

Jak wyglądała bramka która straciliście z Pana perspektywy? Można było zrobić coś więcej żeby zapobiec utracie gola?
Piłka dość nieszczęśliwie odbiła się od nóg jednego z moich obrońców i wpadła do bramki, taki rzeczy się zdarzają, kiedy robi się tłok w polu karnym. Oczywiście, że utracie tej bramki można było zapobiec, popełniliśmy błędy, które przeciwnik wykorzystał, szkoda, bo stracona bramka w pierwszych minutach spotkania pokrzyżowała dość mocno nasze plany.

Jedenastka dla Warty Zawiercie słusznie podyktowana?
Z mojej perspektywy nie był to słusznie podyktowany karny.

Początek sezonu mieliście wzorowy, po przegranym meczu z Polonią coś poszło nie tak i wygrywanie już tak łatwo Wam nie przychodzi?
Pierwsze mecze faktycznie ułożyły się bardzo dobrze, strzelaliśmy również dużo bramek. Od spotkania z Polonią Bytom, którego z przebiegu meczu nie powinniśmy przegrać, nasze wyniki się pogorszyły. Gra nie była zła, ale brakowało szczęścia. Teraz potrzebne nam jest przełamanie, które mam nadzieję nastąpi już w następnym meczu.

W przerwie zimowej byłeś na testach w Górniku ? Bardzo różni się poziom IV Ligi od ekstraklasy bo względem poziomu na boisku i organizacyjnego? Czego zabrakło żeby zostać w Zabrzu?
Testy polegały na zebraniu, oraz sprawdzeniu młodych zawodników, głównie ze Śląska. Nie miałem bezpośredniej możliwości trenowania z zawodnikami z Ekstraklasy, ale rozegraliśmy sparing z bardzo silnymi rezerwami. Zawodnicy Górnika bardzo dobrze radzili sobie z wykonywaniem założeń taktycznych, mieli schematy, którymi po prostu nas wypunktowali, myślę, że to największa różnica między czwartą liga, a ekstraklasą. Jeżeli chodzi o organizację, to nie mam jej nic do zarzucenia, ale za mało czasu tam spędziłem, żeby cokolwiek porównywać. Na samych testach zaprezentowałem się dobrze, byłem z siebie zadowolony. Nie wiem czego zabrakło,ale  na pewno nie pomagał mi mój wiek, może dziwnie to zabrzmi, ale byłem za stary. Rocznikowo nie łapałem się już do Centralnej Ligi Juniorów, a na rezerwy schodził trzeci bramkarz. Miałbym więc małe szanse na regularna, co dla bramkarza jest szczególnie ważne.

Z taką formą na pewno zwrócisz uwagę klubów z wyższych  klas rozrywkowych, chyba że już to zainteresowanie jest ?
Moim główny celem jest utrzymanie dobrej, stabilnej formy do końca rozgrywek. Czy ktoś mnie obserwuje? Nie wiem. Na razie o tym nie myślę, bo nikt nie weźmie mnie wyżej za dwa, czy trzy dobre mecze, trzeba pokazać, że jest się pewnym punktem drużyny przez cały sezon.

Jak pracuje się z trenerem Pierścionkiem?
Trener Pierścionek jest trenerem z bardzo dobrym warsztatem, ale też pomysłem na grę. Dobrze mi się z nim pracuje, na treningach ćwiczymy elementy, z którymi mamy problemy podczas meczu, przez co każdy z nas może iść do przodu.

źródło: własne
foto: własne

VIDEO