sobota, 30 marzec 2019
Warta Zawiercie vs Śląsk
15:30 | Moniuszki 10
niedziela, 24 marzec 2019
Łazowianka vs Szczakowianka
11:00 | ul. Wiejska 1, Łazy
sobota, 30 marzec 2019
Sokół Orzech vs Źródło
16:00 | Wieczorków 41
niedziela, 24 marzec 2019
Tęcza Błędów vs Górnik Wojkowice
15:30 | Zagórze 51, Błędów

SPARING: Przemsza S. 0:3 Skra

PRZEMSZA SIEWIERZ 0:3 SKRA CZĘSTOCHOWA
Adrian Błaszkiewicz 34, Piotr Nocoń 36, zawodnik testowany 77

PRZEMSZA: Michał Borecki - Testowany A, Adrian Świerczyński, Testowany B, Robert Boryczka, Maciej Niesyto, Testowany C, Andrzej Setlak, Marcin Ból, Łukasz Burczyk, Sebastian Gielza. Grali także: Arkadiusz Tonia, Szymon Kapias, Szymon Tutaj, Testowany D, Testowany E, Testowany F.

W fatalnych warunkach przyszło rozegrać piłkarzom Przemszy Siewierz oraz Skry Częstochowa dla których był to ostatni mecz sparingowy przed rozpoczęciem rozgrywek II ligi. Skra zmierzyła się w Żelisławicach z Przemszą Siewierz, ale opady sprawiły, że trudno mówić o normalnej grze.

- Boisko było fatalne i właściwie były to tylko kolejna jednostka treningowa a nie mecz – mówi trener Paweł Ściebura. – Nie ma nawet co opowiadać, rywale bronili bardzo nisko, ale nam udało się strzelić trzy gole. Mimo złych warunków dobrze, że do sparingu doszło, bo intensywne opady deszczu sprawiły, że na stadionie przy Loretańskiej stoi woda i trening byłby niemożliwy. Skra zagrała w tym meczu „na dwie jedenastki”, trener sprawdził więc niemal wszystkich zawodników z kadry oraz dwóch testowanych piłkarzy z linii ataku. Ostatecznie Przemsza Siewierz przegrała ze Skrą Częstochowa zero do trzech a do bramki trafiali: Błaszkiewicz, Nocoń oraz zawodnik testowany.

źródło: ks-skra.pl
foto: przemsza-siewierz.pl

VIDEO