środa, 19 czerwiec 2019
Polonia Bytom vs LKS Czaniec
18:00 | Szombierki

SPARING: UNIA D. G 2:2 Gwarek T. G

14 lipca 2018, 17:00 - Preczów (Szkolna 10)
UNIA DĄBROWA GÓRNICZA 2:2 GWAREK TARNOWSKIE GÓRY
Przemysław Kanipk 13, Norbert Kruczek 47(k) - Testowany 57, Remigiusz Curyło 85

UNIA: I kwarta: Weber - Kowalczyk, Koziński, Debowski , Franiel, Jedrzejczyk, Dyrda, Cichy, Cygnar, Misztal, Knapik. II kwarta: Weber - Kowalczyk (46' Kruczek, Derlatka, Bruzda, Debowski, Jedrzejczyk, Wrobel, Bak, Dyrda, Misztal, Knapik (46’ Testowany A). III kwarta: Bedkowskj - Kruczek, Derlatka, Rusek, Kowalczyk, Sobieraj, Tryba, Bak, Machalski, Testowany B, Testowany A. 

GWAREK: Rosół – Testowany A, Testowany B, Timochina, Curyło – Testowany C, Testowany D, Konieczny, Testowany E, Korzus – Testowany F. Grali także: Górka, Testowany G, Testowany H, Testowany I.

Spotkanie zostało rozegrane trzy tercje po 30 minut.

Gwarek Tarnowskie Góry zremisował z Unią Dąbrowa Górnicza 2:2 (1:0, 1:0, 0:2) w swoim drugim meczu sparingowym zaplanowanym na sobotę. Rozegrane w Preczowie spotkanie kontrolne podzielone było na trzy 30-minutowe tercje, które ostatecznie nie wyłoniły w meczu zwycięzcy. Po dwóch przegranych tercjach tarnogórzanie zwyciężyli w ostatniej, a bramki na wagę remisu zdobyli zawodnik testowany oraz Remigiusz Curyło. Drugi tego dnia mecz kontrolny Gwarka Tarnowskie Góry odbył się na boisku beniaminka sosnowieckiej A-Klasy, KS Preczów. Powołani na to spotkanie zostali zawodnicy pierwszej drużyny, którzy nie zagrali w rozegranym wcześniej sparingu w Katowicach, a także kolejna grupa zawodników testowanych. To właśnie oni w większości stanowili wyjściowy skład naszej drużyny, która długo nie mogła w meczu złapać właściwej gry. Pierwsze dwie tercje zakończyły się wynikiem 1:0 dla beniaminka HAIZ IV Ligi śląskiej, a bramki rywale zdobyli w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Gwarka, a także po rzucie karnym. Przysłowiowy „wiatr w żagle” Gwarek złapał dopiero w ostatniej tercji, którą w zdecydowanej większości spędził na połowie rywala. Efektem dobrej gry zawodników tarnogórskiej drużyny były dwie bramki na wagę remisu. Pierwsza padła po indywidualnej akcji zawodnika testowanego, który minął czterech rywali i umieścił piłkę w siatce. Druga natomiast była autorstwa Remigiusza Curyły, którego odważne wejście w pole karne zakończyło się ładnym strzałem na bramkę Unii, a w konsekwencji bramką wyrównującą. Średnia wieku zawodników Unii Dąbrowa Górnicza w ostatniej kwarcie meczu to 17 lat!

SPARINGI LATO
SPARINGI LATO

źródło: tsgwarek.pl
foto: tsgwarek.pl

VIDEO