sobota, 25 maj 2019
Warta Zawiercie vs Slavia Ruda Śląska
17:00 | Moniuszki 10
sobota, 25 maj 2019
Sokół Orzech vs Łazowianka
17:00 | Wieczorków 41
sobota, 25 maj 2019
Źródło vs Drama Zbrosławice
17:00 | Browar 7
sobota, 25 maj 2019
Górnik Bobrowniki vs Cyklon Rogoźnik
17:00 | Skargi 15

SPARING: Niwy 1:2 Górnik Niwka

9 marca 2019, 19:00 – Brudzowice (Szkolna 41)
NIWY BRUDZOWICE 1:2 AKS GÓRNIK NIWKA
Szydłowski - Stachowicz, Hamerski

Karnawałowe ostatki są? Są…..Sparingowe ostatki również są…Takim ostatkiem był mecz Niw Brudzowice z AKS Górnikiem Niwka. To już ostatnie sparingi przed ligową inauguracją obu ekip. Mecz został rozegrany na naturalnej trawie w Brudzowicach. Mecz był bardzo szybki, obfitował w wiele sytuacji i mógł się podobać kibicom…W końcowym rozrachunku lepsi o jedną bramkę okazali się gracze Michała Chmielowskiego, którzy wygrali 2:1.

Bardzo wartościowy sparing, który mogliśmy wreszcie zagrać na naturalnej trawie. Tu ukłon w stronę gospodarzy. Mimo absencji kilku zawodników, szczególnie w pierwszej połowie umiejętnie realizowaliśmy założenia taktyczne, a zmiennicy pokazali się z dobrej strony i rywalizacja na niektórych pozycjach zapowiada się ciekawie. To był nasz ostatni, ósmy sparing. Siedem z nich zakończyło się naszymi zwycięstwami, więc z optymizmem czekamy na pierwszy mecz ligowy - powiedział trener AKS Niwka Sosnowiec Michał Chmielowski.

Bardzo trudny i pożyteczny sprawdzian. Mimo, że nie było ważnych dla nas zawodników byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu.... niestety kontuzja zawodnika grającego na pozycji numer 6 już w piątej minucie meczu mocno zaburzyła nasze poczynania. Przez to początek na pewno należał do naszych rywali, którzy byli bardzo groźni szczególnie w wysokim pressingu i przy stałych fragmentach gry. Tak też straciliśmy pierwszą bramkę. Potem mecz się wyrównał, a bramka na 1:1 była jak z podręcznika. Prawy pomocnik wygrał pojedynek 1 na 1, dograł, a lewy pomocnik wykończył akcję. Druga połowa to nasza przewaga - dwie sytuacje stuprocentowe - i niestety po błędzie indywidualnym tracimy bramkę na 1:2. Podsumowując. Mecz na remis, ale jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonał Trener Chmielowski. To zupełnie inny AKS niż pamiętam i uważam, że w przyszłym sezonie w lidze okręgowej (wierzę, że z naszym udziałem), to AKS będzie faworytem rozgrywek - oświadczył po meczu Sebastian Gzyl szkoleniowiec Niw Brudzowice.

źródło: lokalnapilka.pl
foto: własne

VIDEO