SPARING: Polonia P. 0:1 Skra

30 stycznia 2018, 18:15 – Lelów (Boisko Lelovii)
POLONIA PORAJ 0:1 SKRA CZĘSTOCHOWA
Krzysztof Napora 60

SKRA: Mikołaj Biegański (46 Artur Kowalczyk) - Konrad Gerega (46 Oktawian Obuchowski), Adrian Błaszkiewicz (46 Konrad Poprawa), Mariusz Holik (46 Piotr Mastalerz), Paweł Kaczmarczyk (30 Dominik Marek, 60 Michał Kieca), Adam Olejnik (46 Bartosz Skowron), Sebastian Rogala (46 Łukasz Kowalczyk), Kamil Zalewski (46 Adrian Musiał), Damian Nowak (46 Marcin Maćkowiak), Dawid Niedbała (46 Krzysztof Napora), Karol Tomczyk (46 Sebastian Siwek).

Pojedynek odbył się nie na stadionie Skry, jak wcześniej informowano, a na sztucznej murawie w Lelowie. Polonia, która występuje w IV lidze okazała się wymagającym rywalem, ale to zespół Skry przeważał i zasłużył na wyższe zwycięstwo. Wśród skrzaków ponownie zagrał testowany młodzieżowiec  - Rafał Kaczmarczyk (ostatnio w Wigrach Suwałki). W składzie pojawił się także Marcin Maćkowiak.
Drużyny zagrały na dobrze przygotowanym, wolnym od śniegu i lodu boisku. W pierwszej połowie bramki nie padły. Po przerwie, w 65. minucie Michał Kieca odebrał piłkę obrońcy rywali, wprowadził ją w pole karne, a Krzysztof Napora wykończył akcję młodego pomocnika celnym strzałem. Więcej goli nie padło i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem skrzaków.

- To my w tym meczu dominowaliśmy, Poraj ograniczał się do kontrataków. Wynik pewno mógł być bardziej okazały, ale nie wykorzystaliśmy kilku okazji – komentuje Jacek Rokosa, asystent Pawła Ściebury. – Ważne jest to, że mogliśmy w końcu rozegrać mecz  na normalnym, dobrze przygotowanym boisku. Wcześniej  graliśmy na śniegu, albo na lodzie, murawa była mega twarda, co utrudniało zawodnikom realizowanie założeń taktycznych. Skra Częstochowa ma już za sobą cztery sparingi.

źródło: ks-skra.pl / 90minut.pl
foto: własne

VIDEO