niedziela, 23 wrzesień 2018
Łazowianka II vs Skalniak
16:00 | Wiejska 1, Łazy

Młodzi zawodnicy wzmacniają Wartę

Warta Zawiercie wzmocniła się kolejnymi zawodnikami i tak między słupkami rywalizację ma zwiększyć Mateusz Harkaway (na zdjęciu w środku) 19-letni jest wychowankiem Polonii Bytom i to właśnie w tym klubie występował w juniorach a potem w sierpniu 2016 roku podpisał z bytomskim klubem swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Wcześniej goalkeeper związany był z juniorskimi zespołami niebiesko-czerwonych oraz od początku okresu przygotowawczego w 2016 roku trenował z drugoligową drużyną Polonii Bytom. Mateusz ma za sobą także występy w młodzieżowej reprezentacji Śląska. W poprzednim sezonie Mateusz Harkawy był  zmiennikiem Pawła Króla w Polonii Bytom rozegrał siedem spotkań w IV Lidze wpuszczając pięć goli. W 2017 roku zaliczył epizod w II Lidze zmieniając Matko Perdijica na ostatnie siedem minut meczu który Polonia Bytom przegrała 0:3 z Odrą Opole, wówczas zachował czyste konto. 19-letni Jan Janosz (na zdjęciu z lewej) to młody napastnik który w ZINA Klasie Okręgowej w barwach Zagłębia Sosnowiec w 24 meczach zdobył osiemnaście goli. W rozgrywkach 2016/2017 zdobył ponad 30 goli w A Klasie jako zawodnik rezerw i wywalczył awans do okręgówki. Wiosną tego roku przygotowywał się do rozgrywek I Ligi wraz z pierwszym zespołem Zagłębia Sosnowiec jednak nie było mu dane zadebiutować w pierwszej drużynie. 20-letni pomocnik Fabian Klama (na zdjęciu z prawej) jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec w poprzednim sezonie zaliczył 7 występów jesienią w III Lidze w barwach BKS Stal Bielsko-Biała zagrał zaledwie 105 minut, natomiast wiosną w Zina Klasie Okręgowej zagrał 12 spotkań i zdobył 4 gole.

W klubie z Zawiercia już przerwa zimowa obfitowała w ciekawe wzmocnienia, wynikające z problemów na danych pozycjach. Teraz działacze z Warty podążyli tym samym krokiem wzmacniając linię napadu, gdzie brakowało typowej dziewiątki oraz pozyskując tak bardzo potrzebnych wszystkim młodzieżowców. W sezonie 2018/19 koszulki Warty Zawiercie założą Marcin Smarzyński oraz Jacek Jarnot który wiosną w barwach Szombierek Bytom w 15 meczach 13 razy trafił do siatki rywali, trzy razy zobaczył żółty kartonik. Obu napastników nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ w poprzednich sezonach wiedli prym w IV lidze.

Do grona młodzieżowców dołącza Dawid Wrona, prawy obrońca z GKS-u Tychy, a w poniedziałek powinny być dopięte transfery dwóch kolejnych młodzieżowców: pomocnika i napastnika, obaj z rocznika 1998. Trwają również intensywne rozmowy z bramkarzem, również mającym status młodzieżowca. Ponadto po udanej grze w Łazowiance Łazy klub z Zawiercia ściągnął z powrotem Sebastiana Szwaję. Ponieważ kadra musi być zoptymalizowana, w klubie z ul. Moniuszki nie obędzie się bez transferów z, i tak Wartę mają opuścić: Sławomir Liberski, Marcin Rybka (Górnik Piaski ?), Patryk Bajor (Polonia Łaziska Górne?), Przemysław Żemła (Podlesianka Katowice), Sebastian Kubik oraz Piotr Stasiowski.