Przemysław Żemła w Podlesiance Katowice

Zawodnikiem Podlesianiki Katowice został 21-letni obrońca Przemysław Żemła. Nowy nabytek, przeszedł na zasadzie wypożyczenia z II-ligowego Rozwoju Katowice. Młody obrońca to wychowanek klubu ze Zgody, jednak zdecydowaną część swojej seniorskiej kariery rozegrał na wypożyczeniu w IV-ligowej Warcie Zawiercie.

Przez dwa sezony należał do podstawowych zawodników trenerów Roberta Majchrzaka, a potem Andrzeja Orzeszka, rozgrywając w tym czasie 59 meczów i zdobywając 1 gola. Aż 58 tych spotkań rozegrał  w pierwszej jedenastce zawierciańskiej drużyny. Do największych sukcesów może on zaliczyć 6 miejsce na koniec sezonu 2016/2017 i zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec w tym samym okresie. Rok później jego zespół mógł powtórzyć pucharowy sukces, jednak po dogrywce uległ w finale z RKS-em Grodziec Będzin. W roku 2016 otrzymał od portalu Futboljura.pl tytuł „Odkrycia Regionu”. 

Jeżeli chodzi o wątek Rozwoju w karierze Przemka, to występował on tam w rozgrywkach juniorskich, oraz w Klasie Okręgowej (Rozwój II Katowice) w sezonie 2015/2016. Dwukrotnie zaliczył występy w barwach pierwszego zespołu, lecz były to mecze pucharowe. W roku 2016 z Wdą Siewiec i rok później z Chełmianką Chełm.

Co ciekawe będzie to już 3 zawodnik z tego rocznika wywodzący się z Rozwoju Katowice pozyskany przez Podlesiankę, po Mateuszu Drzymale i niedawno pozyskanym Bartoszu Nowotniku.

Jest to zawodnik bardzo uniwersalny, ale najlepiej czujący się na boku obrony. Na pewno będzie on doskonałym wzmocnieniem składu, zwłaszcza po nieprzedłużeniu przez klub wypożyczenia obrońcy Krystiana Maślanki.

SPARINGI LATO               SPARINGI
REGIONALNE/WSZYSTKIE

TRANSFERY TRANSFERY

 

źródło: wartazawiercie.pl
foto: szombierkibytom.com

VIDEO