środa, 19 czerwiec 2019
Polonia Bytom vs LKS Czaniec
18:00 | Szombierki

Senagam Sport wygrywa w Złotym Potoku

XXVIII Edycja Jurajskiego za nami.
W dniach 7-8 lipiec 2018 odbyła się w malowniczym Złoty Potoku na Jurze ‘’XXVIII” edycja jednego z najstarszych turniejów szóstek piłkarskich w Polsce. W dwudniowej rywalizacji udział wzięło 20 zespołów z różnych regionów południowej Polski.

Zwycięzcą okazała się drużyna Sengam Sport Zawiercie która jest dobrze znaną drużyną na arenie ogólnopolskiej. Było to ich szóste zwycięstwo w tym uznanym turnieju, a pierwszy raz tryumfowali w 2004 roku jeszcze jako ekipa VIP Łazy pokonując wtedy w finale dobrze znany Stadion Zawiercie. W finale Sengam zwyciężył 3-1 z drużyną Budoserwis Chorzów i mógł świętować kolejne podium w swojej przygodzie turniejowej, chociaż musiał się sporo napocić zanim doszedł do finału i na swojej drodze musiał stoczyć ciężkie pojedynki z Szóstką Katowice, Outsider Team, Auto Borysem i Furnipolem. W meczu o brąz spotkały się bardzo solidne marki takie jak Salos Jaworzno którego był to debiut w jurajskim turnieju i trzeba przyznać że był bardzo udany oraz dobrze znanego Furnipolu Częstochowa.Z tej rywalizacji lepiej wyszła ekipa Salosu która pokonała swojego rywala 4-0 i mogła cieszyć się z bardzo dobrej trzeciej lokaty. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Damiana Adamieckiego (Sengam) ,najlepszym strzelcem z 12 trafieniami Tomasz Golly (Budoserwis), najlepszym bramkarzem został Kuba Jończyk (Salos) a obrońcą został wybrany Rafał Majchrowski (Sengam). Ponadto wyróżnieni zostali dwaj bramkarze Sebastian Chojnacki (Sengam) oraz Michał Borecki (Budoserwis) oraz dwaj zawodnicy z pola Adam Bystrzykowski (Budoserwis) i Mateusz Sobczak (Salos). Zwycięski skład: Sebastian Chojnacki, Damian Adamiecki, Rafał Majchrowski, Daniel Wieczorek, Kordian Świeczka, Karol Jakubczyk, Patryk Bajor, Patryk Steaniak, Michał Mąka, Sebastian Płaziński, kierownik - Adrian Kania.

Na koniec w imieniu organizatora serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji turnieju bo tak naprawdę bez Was ten turniej by się nie odbył. Podziekowania dla Urzedu Gminy Janów, Starostwa Powiatowego Częstochowa, Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Częstochowie, firmy Sengam Sport, Polimerplast tworzywa sztuczne, BaxBud Inspiracje, Kebab 20 Gastronomia Janów, Football Factory Sklep Sportowy, organizatora Festiwal Disco Dance w Olsztynie za ufundowane bilety na koncert oraz Pauliny Klimek za fotorelacje która była naprawdę świetna, Maćka Smolenia za projekty graficzne, Kamila Szwaja za nagranie z drona i fotorelację oraz portali medialnych takich jak cz-piłka.pl, turnieje.pro i Futbol Jura.

Jeszcze raz dziękujemy sponsorom partnerom i wszystkim drużynom za udział i mamy nadzieję że spotkamy się za rok w tej samej obsadzie. W tym miejscu chcieliśmy jeszcze zaprosić na turniej o puchar Prezesa Sengam Sport który odbędzie się w miesiącu wrześniu (niedziela do ustalenia) oraz na turniej halowy Jura Futsal Cup który standardowo odbędzie się na początku stycznia w święto Trzech Króli. Już teraz zapraszamy. Ze sportowym pozdrowieniem Adrian/Paweł.

źródło: Jura Cup Łazy
foto: Paulina Klimek Photography

VIDEO