środa, 19 czerwiec 2019
Polonia Bytom vs LKS Czaniec
18:00 | Szombierki

Awans do I Ligi drużyny prowadzonej przez Artura Derbina

PGE GKS Bełchatów jako trzecia drużyna rozgrywek II ligi uzyskała awans do do Fortuna 1 ligi! W 34. kolejce bełchatowianie bezbramkowo zremisowali z Błękitnymi Stargard, ale swój mecz z Olimpią Elbląg przegrała 1:2 walcząca z GKS-em o awans Elana Toruń. Wracamy na zaplecze Ekstraklasy po trzech sezonach przerwy. Było to ostatnie spotkanie PGE GKS w tym sezonie II ligi, w którym zgromadzili 58 punktów i zajęli trzecie miejsce w tabeli. Na ten dorobek wpływ miało 16 zwycięstw i 12 remisów. Zaledwie 6 razy znalazła się drużyna lepsza od "Brunatnych". Piłkarze ze Sportowej 41 razy zdołali pokonać bramkarzy przeciwników, sami tracąc przy tym zaledwie 22 bramki (najmniej obok Rakowa w centralnych ligach).

Artur Derbin trenerem pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów został w kwietniu 2018 roku. Górniczy Klub podpisał wówczas z 41-letnim szkoleniowcem kontrakt do końca sezonu 2018/19.  Do największych trenerskich sukcesów Artura Derbina należy zaliczyć awans z Zagłębiem Sosnowiec do 1 ligi (sezon 2014/15) oraz dotarcie z tym zespołem do półfinału Pucharu Polski w sezonie 2015/16. Ostatnim klubem, w którym pracował trener „Brunatnych” była Chojniczanka Chojnice.

- Nasza drużyna, złożona głównie z wychowanków, odniosła ogromny sukces, wspólnie wypracowaliśmy awans. Ogromnie z tego się cieszymy. Co ważne, zrobiliśmy to nie tylko dla siebie i kibiców, ale również dla miasta – podsumował Artur Derbin, trener.

Zawodnicy GKS-u Bełchatów rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 17 czerwca. W ramach przygotowań beniaminek Fortuna I ligi rozegra co najmniej siedem sparingów. Jednym ze sparingpartnerów będzie Wisła Kraków.

Zawodnicy, trenerzy i zarząd PGE GKS Bełchatów odebrali gratulacje z rąk Marioli Czechowskiej, prezydenta Bełchatowa.

źródło: gksbelchatow.com / belchatow.pl
foto: gksbelchatow.com / belchatow.pl

VIDEO