Trener Regionu 2018

Rok 2018 za nami nadszedł czas podsumowań i rozliczania zawodników, trenerów oraz działaczy za to jak przepracowali rundę wiosenną i jesienną tak jak powinni i czy, czyli cały ubiegły rok. Dla jednych był udany, a dla drugich nie.  Przedstawiamy zwycięzcę kategorii Trener Regionu 2018 roku:

Prowadzone przez grającego trenera Bogdana Szadkowskiego ŹRÓDŁO KROMOŁÓW zostało mistrzem jesieni PATRICK A Klasy Sosnowiec a pół roku później zgarnęli całą pule czyli nie oddali już pierwszego miejsca w tabeli. Bez dwóch zdań transferowymi strzałami w dziesiątkę okazało się pozyskanie trzech kluczowych zawodników: Mateusza Skrzypka który zdobył 40 bramek w mistrzowskim sezonie!! Przed startem sezonu 2017/2018 mało kto stawiałby na Źródło Kromołów jako na drużynę która zostawi za plecami AKS Niwkę Sosnowiec, CKS Czeladź czy też ówczesnego spadkowicza Niwy Brudzowice. Mistrzowie PATRICK A Klasy Sosnowiec start w Lidze Okręgowej też mogą uznać za udany bowiem po trzech kolejkach piastowali pierwsze miejsce. Trener Bogdan Szadkowski znalazł sposób na zaskoczenie rywali w okręgówce. Na koniec rundy jesiennej Źródło Kromołów pasuje się na dobrej siódmej pozycji z dorobkiem 24 punktów wyprzedzając pięć zespołów z Podokręgu Sosnowiec a to bardzo ważne bowiem aby się utrzymać Źródło powinno wyprzedzić co najmniej dwa zespoły więc jest zapas którego nie można roztrwonić w rundzie wiosennej. Bogdan Szadkowski tytuł Trenera Roku Regionu zdobył po raz czwarty.

Mecz z AKS Niwką Sosnowiec przebiegał tak jak sobie założyliśmy, że ta drużyna, która strzeli pierwsza bramkę to wygra, chociaż po jednej i drugiej stronie były sytuacje bramkowe. My mieliśmy sytuację na dwa do zera i zamknięcie meczu, a chyba Tukaj w 90 minucie też mógł strzelić, ale Grzesiu się nam dobrze spisał, ale też nasz napastnik też nam się nie popisał. Z przebiegu meczu, myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Te dwie rundy pokazały, że jesteśmy najlepszą drużyną w tej lidze na dzień dzisiejszy. Z tego jestem zadowolony. Chciałem podziękować Zarządowi i Chłopakom, bo osiągnęliśmy małym nakładem fajną sprawę jakim jest awans, a co będzie dalej to zobaczymy - powiedział po wygranym jeden do zera meczu w którym drużuna Źródła Kromołów z AKS Niwka Sosnowiec grający trener Bogdan Szadkowski.

Liga Okręgowa jest na pewno bardziej wymagająca od A Klasy, a trzeba podkreślić, że sporo drużyn wzmocniło się przed tym sezonem. My również sprowadziliśmy nowych zawodników, którzy mają doświadczenie nie tylko z tej klasy rozgrywkowej i tak wraca do nas Tomek Kukułka, który stawiał pierwsze piłkarskie kroki w Źródle, z Łazowianki przychodzi Michał Gajewicz, z Przeboju Wolbrom Dawid Karpiński i z ząbkowickiej Unii Krystian Kowalik. Dzięki wzmocnieniom będziemy na niektórych pozycjach mieć dużą rywalizację, która powinna dobrze wpłynąć na drużynę. Na pewno u siebie jesteśmy groźnym zespołem, ale wszędzie chcemy dobrze grać w piłkę, tak żeby zapewnić sobie utrzymanie, zwłaszcza przy nowych przepisach - powiedział grający szkoleniowiec Źródła Kromołów tuż przed startem rozgrywek.

Wcześniej wygrali:
2017:
Bogdan Szadkowski (Źródło Kromołów)
2017:
Mateusz Mańdok (Łazowianka Łazy)
2016: 
Robert Majchrzak (Warta Zawiercie)
2015: Adam Iwiński (Łazowianka Łazy)
2014: Piotr Szczerba (MKS Poręba)
2013: Adam Iwiński (Łazowianka Łazy)
2012: Bogdan Szadkowski (Warta Zawiercie)
2011: Adam Głąb (KS Giebło)
2010: Witold Grim (Warta Zawiercie)
2009: Paweł Neter (Piliczanka Pilica)
2008: Bogdan Szadkowski (Źródło Kromołów)
2007: Bogdan Szadkowski (Źródło Kromołów)
2006: Krzysztof Całus (Źródło Kromołów)

 

źródło: własne
foto: facebook.com/zrodlokromolow/

VIDEO