Sengam Sport/Polimerplast zwycięzcą IV Jura Futsal Cup

5 stycznia w hali Mstów odbyła się kolejna już IV edycja turnieju Jura Futsal Cup. W turnieju udział wzięło 20 zespołów głównie z woj. śląskiego. Podkreślić trzeba że poziom sportowy tegorocznej edycji był najwyższy z dotychczasowych czterech edycji. Gościliśmy tak uznane marki jak Budoserwis Chorzów, Złote Arkady, Pryzmat Zabrze, Semi Świerklany, Furnipol Częstochowa co zwiększyło zdecydowanie poziom piłkarski. Łącznie rozegrano 48 spotkań w których strzelono 140 bramek.

Zacznijmy od podsumowania grup Ai B. Mecze w tych grupach przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze,do ćwierćfinałów awsns uzyskali faworyci swoich grup Sengam i Szóstka oraz White Devils i Medaliki którzy swoją dobrą gra potwierdzili że mogą osiągnąć dobry wynik w turnieju. Spotkania w gr C i D były pełne emocji,dramaturgi i o losach awansu w tych grupach trzeba było czekać do ostatnich spotkań grupowych w których rywalizacja była bardzo zacięta. Promocję do fazy ćwierćfinałowej z tych grup uzyskały ekipy : Furnipol, CS PSP , Budoserwis i Złote Arkady.
Mecze ćwierćfinałowe również były pełne emocji i ciekawych zwrotów akcji,w pierwszej parze spotkały się Szóstka Katowice z White Devils.W tej konfrontacji lepszy okazał się White Devils pokonując wysoko Szóstkę. W kolejnej parze spotkał się dobrze wszystkim znany Sengam z ekipą Medalików. Wracając troszkę do historii obie te ekipy spotkały się w finale podczas drugiej edycji tego turnieju, wtedy lepszy okazał się Sengam. Wracając do meczu obie ekipy poszły dosłownie na wymianę ognia,wiele sytuacji po obu stronach,niewykorzystany karny przez Sengam. Końcowy rezultat bezbramkowy remis i pierwszy konkurs rzutów karnych w tym turnieju które lepiej wykonywali zawodnicy Sengamu, tym samym meldując się w pierwszej parze półfinałowej.
Następny ćwierćfinał pomiędzy Budoserwisem a Furnipolem trzymał w napięciu do ostatnich sekund meczu, ciągłe ataki Budo niestety nie przyniosły zamierzonego celu, ulegając minimalnie 1-0 i tym samym kończąc zmagania na ćwierćfinale. Podkreślić trzeba że ekipa Budoserwis prezentowała bardzo wysoki poziom i mogła powalczyć przy odrobinie szczęścia o najwyższe lokaty. Ostatni ćwierćfinał to pojedynek dwóch bardzo mocnych ekip,Złotych Arkad i obrońców tytułu -Strażaków z CS PSP. Po bardzo wyrównanym meczu ,który zakończył się remisem 2-2, zwycięzce wyłonił konkurs rzutów karnych które lepiej egzekwowali zawodnicy Arkad, tym samym uzupełniając stawkę półfinałową.

W pierwszej parze półfinałowej spotkały się dwie częstochowskie drużyny -White Devils i Furnipol Czestochowa.Po bardzo zaciętym spotkaniu zakończonym remisem znowu mieliśmy okazję oglądać konkurs rzutów karnych,które lepiej wykonywali doświadczeni zawodnicy Furnipolu,którzy po raz drugi z rzędu meldują się w wielkim finale.
Druga para półfinałowa to pojedynek pomiędzy Sengam Sport a Złotymi Arkadami. Świetna gra zawodników Sengamu,konsekwencja w swojej grze doprowadziła do strzelenia trzech bramek i tym samym uzyskując zasłużony awans do finału. W meczu o brąz o pomiędzy White Devils a Arkadami,lepsza okazała się częstochowska młodzież i to ona mogła się cieszyć z brązowych medali. W wielkim finale spotkały się dwie uznane marki Sengam Sport i Furnipol Częstochowa. Mecz ten był bardzo dobrym widowiskiem godnym finału, który przebiegał w pełnej kulturze i zasad fair-play. Szybkie tempo spotkania do ostatnich sekund, świetne interwencje bramkarza Sengamu-Sebastiana Chojnackiego i strzelenie dwóch bramek pozwoliła cieszyć się z kolejnego swojego tryumfu.
Najlepszym zawodnikiem został wybrany Eryk Krupa( Furnipol), bramkarzem został wybrany Sebastian Chojnacki ( Sengam),królem strzelców Kacper Michnicki (White). Na koniec dziękujemy drużyną za udział w naszym turnieju i już teraz zapraszamy na letnie turnieje na trawie ,,Jura Cup Łazy,, i Jurajski w Złotym Potoku. Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Mstów-Pana Tomasza Gęsiarza za objecie patronatem naszej imprezy, Częstochowskiego Związku Piłki Nożnej oraz Starostwa Powiatowego Częstochowa którzy również objęli patronat nad naszym turniejem, oraz naszych partnerów :Sklep Sportowy Sengam Sport,Polimerplast,BaxBud Inspiracje,Szwalnia AgisGroup, Sklep sportowy Football Factory Częstochowa.

Końcowa klasyfikacja.
1.Sengam Sport/Polimerplast
2.Furnipol Częstochowa
3.White Devils
4.Złote Arkady

Najlepszy zawodnik: Eryk Krupa (Furnipol Częstochowa)
Najlepszy bramkarz : Sebastian Chojnacki (Sengam)
Najlpeszy Strzelec:Kacper Michnicki (White Devils)

źródło: Jura Cup Łazy
foto: Paulina Klimek Photography

VIDEO