sobota, 23 marzec 2019
RKS Grodziec vs Warta Zawiercie
15:30 | Będzin
sobota, 23 marzec 2019
Łazowianka vs Szczakowianka
15:30 | ul. Wiejska 1, Łazy
sobota, 23 marzec 2019
Źródło vs Orzeł Miedary
11:00 | ul. Browar 7 , Kromołów
sobota, 23 marzec 2019
Tęcza Błędów vs Górnik Wojkowice
15:30 | Zagórze 51, Błędów

A Klasa Olkusz: Trzy Korony 0:1 Wierbka

9 września 2018, 16:00 - Żarnowiec (Miechowska 4)
TRZY KORONY ŻARNOWIEC 0:1 LTS WIERBKA
 Jakub Nowak 57

WIERBKA: Michał Goncerz - Krystian Karczewski , Kamil Ziaja, Krystian SŁowikowski, Piotr Nowakowski - Radosław Gacek, Dawid Ziaja, Norbert Kurczek (84' Mrózek Karol ), Przemysław Lis (60' Marcel  Koniec ) - Jakub Nowak (76' Jarosław Nowakowski ) Dawid Bartos.

Spotkanie w Żarnowcu rozpoczęło się od świetnej szansy dla gospodarzy. Tuż po wznowieniu gry Grzegorz Jaros dorzucił piłkę w pole karne wprost na nogę Mateusza Widawskiego, który gdyby nie kapitalna parada Michała Goncerza, mógłby się cieszyć z gola. Trzy Korony poszły za ciosem, oddając kilka groźnych uderzeń w kierunku bramki. Po jednym z nich Michał Goncerz zdołał przenieść piłkę ponad poprzeczką bramki. Kolejną świetną szansę gospodarze mieli po kwadransie gry, kiedy to po dośrodkowaniu akcję na dalszym słupku zamykał Tomasz Lewandowski. Jego uderzenie głową minimalnie chybiło celu, a piłka tylko musnęła spojenie słupka i poprzeczki bramki. Ospel zdołał przetrwać początkowy szturm gospodarzy, samemu zabierając się do roboty. Miał ku temu trzy dogodne okazje. Wszystkie zmarnował jednak Jakub Nowak. Najpierw uderzył daleko od bramki, po chwili w chyba najlepszej sytuacji oddał zbyt słaby strzał wprost tam, gdzie stał bramkarz. A przy trzeciej próbie trafił tylko w boczną siatkę. W końcowych fragmentach pierwszej połowy gra się wyrównała. Trzy Korony szukały dalekimi podaniami na wolne pole Grzegorza Jarosa. Dobrze radzili sobie jednak z nim defensorzy Ospelu. Goście mieli jeszcze szansę po kontrataku jednak Norbert Kurczek mogący uderzać próbował szukać jeszcze partnera i podanie przeciął powracający obrońca. A także wtedy, gdy po stałym fragmencie gry piłkę dorzuconą w ostatniej chwili wybił obrońca. Do przerwy zatem był bezbramkowy remis.
Druga połowa nie obfitował już w tyle bramkowych okazji. Gra była bardzo wyrównana. Wszak spotkały się na boisku dwie żelazne defensywy, które straciły do tej pory tylko po jednej bramce. Obie drużyny cierpliwie czekały na swoje szanse. W końcu nadeszła 65 minuta spotkania. Ospel otrzymał rzut wolny nieco ponad 25 metrów od bramki. Do piłki podszedł Dawid Bartos. Uderzył nad murem, tuż przy słupku lecz piłkę zdołał zbić na słupek bramkarz, ta po odbiciu się od niego trafiła go w plecy i tańczyła na linii bramkowej a do dobitki pospieszył Jakub Nowak, zdobywając gola otwierającego wynik spotkania. Piłka mogła już wcześniej przekroczyć linię bramkową ale do tego komu zapisać bramkę, potrzebna była by technologia goal-line. Po objęciu prowadzenia obraz gry nie ulegał zmianie, Ospel mądrze odpychał od swojej bramki przeciwników. Na ok kwadrans przed końcem gospodarze otrzymali rzut wolny z podobnej odległości, po której Ospel zdobył gola. Do piłki podszedł Grzegorz Jaros, oddając potężne uderzenie w kierunku dalszego słupka bramki lecz Michał Goncerz zdołał odbić futbolówkę i dokładając tym samym kolejną cegiełkę w jak się później okazało czwarte czyste konto w pięciu rozegranych spotkaniach. W końcówce Trzy Korony jeszcze przycisnęły, pokonując bramkarza Ospelu lecz uderzający był na wyraźnym spalonym i gol nie mógł zostać uznany. W doliczonym czasie gry Ospel ruszył z kontratakiem lecz stratę pod polem karnym zanotował Radosław Gacek. Do swojej kontry ruszyli gospodarze uruchamiając skrzydłem osamotnionego Mateusza Widawskiego. Ten wpadł w pole karne lecz chyba przestraszył się szansy i goniących go obrońców i uderzył z 13 metrów zbyt słabo i wprost tam, gdzie stał Michał Goncerz. Po chwili sędzia zakończył spotkanie i tym samym zakończona została seria bez przegranego spotkania przez Trzy Korony. Ospel z kolei pozostał wśród tych drużyn i wspólnie z Bolesławem Bukowno przewodzi ligowej stawce.

źródło: własne
foto: ospelwierbka.futbolowo.pl

 

VIDEO