16:00 | Skargi 15
Skalniak vs MKS Poręba
13:00 | Sportowa 1

6 miesięcy zawieszenia oraz 1000 zł grzywny to kara za uderzenie arbitra

Zawodnik Jurajskiej Szkółki Piłkarskiej  Warta Zawiercie Maciej Grela został zawieszony na okres sześciu miesięcy oraz na piłkarza została nałożona kara finansową w kwocie 1000 zł. Bieg kary rozpoczyna się od 24 września 2018 roku. Za naruszenie nietykalności sędziego podczas meczu JSP Warta Zawiercie - KS Mydlice w dniu 23.09.2018.

23 września 2018, 16:00 - Zawiercie (Moniuszki 10)
JSPW ZAWIERCIE 0:1 KS MYDLICE
Kamil Dzikowski 47

JSPW: 1 Kamil Kurek - 17 Krystian Burzyński, 7 Patryk Goncerz, 9 Oskar Górniak, 8 Bartosz Granat, 6 Maciej Grela, 20 Marcin Karasek, 10 Michał Parzniewski, 13 Przemysław Trepka, 18 Arkadiusz Włoczyk, 5 Patryk Wróbel.

MYDLICE: 1. Rafał Jedynak – 14. Dawid Szurgot, 15. Daniel Mól, 5. Piotr Sobczak, 3. Kamil Mucha – 13. Michał Granda, 18. Arkadiusz Kordaczka (46’ 7. Arkadiusz Kępa), 4. Bartłomiej Milik, 11. Rafał Jabłoński (46’ 77. Piotr Kusz), 6. Kamil Dzikowski - 7. Sylwester Włodarski (51’ 8. Adrian Paterak).

Spotkanie przerwane w 64 minucie po uderzeniu sędziego w twarz przez zawodnika Jurajskiej Szkółki Piłkarskiej Warta Zawiercie.

Mecz jakiego jeszcze nie było. Od początku spotkania Mydlice grały niezłą piłkę, stwarzając sobie wiele sytuacji podbramkowych i dominując przez cały czas gry. W pierwszej połowie mogli zejść z co najmniej kilku bramkową zaliczką – dogodne sytuacje mieli między innymi Michał Granda, Bartek Milik, Rafał Jabłoński, Arek Kordaczka, Sylwek Włodarski czy Kamil Dzikowski. Gospodarze z Zawiercia wybronili się jednak i po 45 minutach utrzymał się bezbramkowym remisem. Za to już w pierwszej akcji drugiej połowy Kamil Dzikowski strzelił bramkę – podcinka nad bramkarzem zawsze robi duże wrażenie.

W 63 minucie Kamil Dzikowski został ostro sfaulowany w polu karnym, za co sprawca został ukarany napomnieniem. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie reakcja zawodnika Jurajskiej Szkółki Piłkarskiej, który uderzył sędziego głównego w twarz. Zgodnie z przepisami, a więc naruszeniem nietykalności cielesnej prowadzącego zawody, sędzia zdecydował się zakończyć mecz, w związku z czym wynik zostanie zweryfikowany jako walkower oraz wynik 3:0 na korzyść KS Mydlice. Goście żałwoali, że nie dane  było im rozegrać spotkania do końca, zwłaszcza że do rzutu karnego i próby podwyższenia wyniku na 2:0 szykował się już Daniel Mól, który miał szansę zdobyć swojego pierwszego gola w barwach Mydlic.

źródło: Podokręg Sosnowiec / własne / facebook.com/ksmydlicedg