23 września 2018, 16:00 - Zawiercie (Moniuszki 10)
JSPW ZAWIERCIE 0:1 KS MYDLICE
Kamil Dzikowski 47

JSPW: 1 Kamil Kurek - 17 Krystian Burzyński, 7 Patryk Goncerz, 9 Oskar Górniak, 8 Bartosz Granat, 6 Maciej Grela, 20 Marcin Karasek, 10 Michał Parzniewski, 13 Przemysław Trepka, 18 Arkadiusz Włoczyk, 5 Patryk Wróbel.

MYDLICE: 1. Rafał Jedynak – 14. Dawid Szurgot, 15. Daniel Mól, 5. Piotr Sobczak, 3. Kamil Mucha – 13. Michał Granda, 18. Arkadiusz Kordaczka (46’ 7. Arkadiusz Kępa), 4. Bartłomiej Milik, 11. Rafał Jabłoński (46’ 77. Piotr Kusz), 6. Kamil Dzikowski - 7. Sylwester Włodarski (51’ 8. Adrian Paterak).

Spotkanie przerwane w 64 minucie po uderzeniu sędziego w twarz przez zawodnika Jurajskiej Szkółki Piłkarskiej Warta Zawiercie.
Mecz jakiego jeszcze nie było. Od początku spotkania Mydlice grały niezłą piłkę, stwarzając sobie wiele sytuacji podbramkowych i dominując przez cały czas gry. W pierwszej połowie mogli zejść z co najmniej kilku bramkową zaliczką – dogodne sytuacje mieli między innymi Michał Granda, Bartek Milik, Rafał Jabłoński, Arek Kordaczka, Sylwek Włodarski czy Kamil Dzikowski. Gospodarze z Zawiercia wybronili się jednak i po 45 minutach utrzymał się bezbramkowym remisem. Za to już w pierwszej akcji drugiej połowy Kamil Dzikowski strzelił bramkę – podcinka nad bramkarzem zawsze robi duże wrażenie.

W 63 minucie Kamil Dzikowski został ostro sfaulowany w polu karnym, za co sprawca został ukarany napomnieniem. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie reakcja zawodnika Jurajskiej Szkółki Piłkarskiej, który uderzył sędziego głównego w twarz. Zgodnie z przepisami, a więc naruszeniem nietykalności cielesnej prowadzącego zawody, sędzia zdecydował się zakończyć mecz, w związku z czym wynik zostanie zweryfikowany jako walkower oraz wynik 3:0 na korzyść KS Mydlice. Goście żałwoali, że nie dane  było im rozegrać spotkania do końca, zwłaszcza że do rzutu karnego i próby podwyższenia wyniku na 2:0 szykował się już Daniel Mól, który miał szansę zdobyć swojego pierwszego gola w barwach Mydlic.

źródło: własne / facebook.com/ksmydlicedg