środa, 19 czerwiec 2019
Polonia Bytom vs LKS Czaniec
18:00 | Szombierki

[ZAPOWIEDŹ]: Starcie przy Krakowskiej o fotel lidera

Do prawdziwego hitu dojdzie w niedzielne przedpołudnie na boisku w Jaworznie. Wicelider tabeli Szczakowianka podejmie lidera ze Zbrosławic Dramę. Drama na wiosnę na cztery mecze wygrała wszystkie cztery (2:1 wyjazd Górnik Wojkowice, dom 3:1 Zagłębie II Sosnowiec, wyjazd 4:0 Silesia Miechowice, dom SKS Łagisza 2:0). Dzięki tym wygranym podopieczni Darka Dwojaka są na historycznym pierwszym miejscu. Szczakowianka natomiast na cztery mecze trzy wygrała i raz przegrała u siebie 0:1 z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie. Drugie miejsce, ale tyle samo punktów co lider. W pierwszym meczu na jesień w Zbrosławicach Drama wygrała z ekipą z Jaworzna 4:2. Tak naprawdę góra tabeli co kolejkę się tasuje i mamy bardzo ciekawe mecze, ale obie ekipy dysponują bardzo dobrymi piłkarzami i wygrana któregoś zespołu da dodatkowego „kopa” do dalszych meczów w walce o awans do IV ligi. 

Oto co mówią trenerzy obu ekip przed niedzielnym starciem:

Paweł Cygnar (Szczakowianka): Wiemy jaka jest sytuacja w tabeli i zdajemy sobie sprawę, że przyjdzie Nam się zmierzyć z dobrym przeciwnikiem. My jednak podchodzimy do każdego meczu tak samo i tym razem również tak będzie. Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony i grać ,,swoją piłkę"

Dariusz Dwojak (Drama): Przygotowania do meczu kolejki w naszym wykonaniu, bo tak mogę to nazwać, w przypadku spotkania dwóch pierwszych drużyn na dzień dzisiejszy niczym szczególnym się nie różnią od tego, co robiliśmy do tej pory. Jedyna zmiana dotyczyła daty ostatniego treningu, który wyjątkowo odbędzie się w piątek, ze względu na rozgrywany mecz w niedzielę. Najważniejsze, że mamy wszystkich do dyspozycji i w piątek zdecydujemy kto pojedzie walczyć w tym spotkaniu. Nie traktujemy tego meczu jako najważniejszego w sezonie. Podchodzimy do niego ze spokojem, bo zdajemy sobie sprawę z tego ile kolejek pozostało do końca. Widzę też po chłopakach, że nie ma żadnego stresu i niepotrzebnych nerwów . Chcemy zagrać dobry mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem, a wynik końcowy uważam za otwarty. Niech wygra lepszy i oby obyło się bez kontuzji.

źródło: Lokalnapilka.pl
foto: Szczakowianka.pl

VIDEO