GRZĄBA: Mój pobyt w AKS-ie to z przerwami ponad 30 lat to zawsze był mój klub i zawsze nim będzie

Jak Pan wspomina swój pobyt w AKS Niwka Sosnowiec ?
Mój pobyt w AKS-ie to z przerwami ponad 30 lat. To zawsze był mój klub i zawsze nim będzie, będzie zawsze w moim sercu. Będę także dalej trzymał kciuki aby się rozwijaj i szedł do przodu. Na pewno okręgówka to nie jest jeszcze to miejsce w którym powinien zakotwiczyć ten klub. Ja jeszcze pamiętam mecze 2 ligi(obecnej 1 ligi) były to oczywiście inne czasy(czasy gdzie sponsorem była kopalnia). Myślę że w niedalekiej przyszłości AKS wróci na właściwe miejsce do co najmniej 4 ligi. Wiadomo że wiąże się to z finansami, budżetem który musiałby być dużo większy niż obecnie ale będę trzymał kciuki aby tak się stało. Myślę że w ostatnim czasie zrobiłem dużo dla klubu. Przejmując drużynę seniorów w połowie 2 rundy sezonu 2014/2015 która plasowała

SPARINGI ZIMOWE 2019

się w środku A klasy, w kolejnym sezonie ta drużyna już walczyła o awans nieznacznie ulegając rezerwom Zagłębia Sosnowiec i Wojkowicom. Kolejny sezon był już sezonem który dał nam upragniony awans do ligi okręgowej, w międzyczasie nastąpiły też zmiany jeżeli chodzi o zarząd, Prezesa. Przyszedł nowy Prezes Paweł Niedzwiedzki który miał ambitne plany, dzięki też temu że wykładał swoje własne środki mogliśmy śmiało myśleć o awansie ponieważ dotacja z miasta na drużynę seniorów starcza co najwyżej na opłatę sędziów, wody, trochę sprzętu. Reszta zdecydowanie większa była w rękach prezesa. I za to też nie tylko jako trener ale jako człowiek który ma ten klub w sercu serdecznie dziękuję.  

Jeśli nie jest tajemnica powód rozstania się z AKS-em ? Państwa drogi rozeszły się w zgodzie ?
Po awansie nasza gra w 1 rundzie w okręgówce falowała, były mecze jak z Wojkowicami gdzie wygrywaliśmy i było widać jakość, były mecze które w niewytłumaczalny sposób traciliśmy punkty np. Szczakowianką 3:3 prowadząc 3:1 do 78 min czy apogeum Łazowianka prowadząc 2:0 do 89 min remisując 2:2. Po tym też meczu wspólnie z prezesem doszliśmy do wniosku że drużyna potrzebuje świeżego spojrzenia i może impulsu chociaż uważam, że miejsce jak na beniaminka nie było źle, brakło szczęścia i trochę prześladował nas pech

JEDENASTKA REGIONU JESIEŃ 2018

i kontuzje czołowych zawodników. Później dostałem propozycję objęcia funkcji dyrektora sportowego łącząc z prowadzeniem grupy młodzików. Z czasem też mieliśmy z Prezesem odmienny pogląd na pewne tematy. Troszkę się różniliśmy jeżeli chodzi o funkcjonowanie naszej Akademii. I dlatego też 10 grudnia złożyłem rezygnację która została przyjęta. W międzyczasie pojawiły się propozycje jedna min z klubu z klasy okręgowej, ale musiałem podziękować.


Jakie ma plany na przyszłość? Sędziowanie czy też prowadzenie innego zespołu może już ma Pan jakieś propozycje objęcia posady trenera od któregoś z zespołów ? Może odpocznie Pan od piłki jakiś czas ?
W najbliższym czasie na dniach zwiąże się z jednym z klubów z którego też dostałem propozycję współpracy jeżeli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży. Praca z dziećmi sprawia mi wielka frajdę, a jeżeli w najbliższym czasie pojawi się propozycja objęcia drużyny seniorów takową na pewno rozwiąże. Na razie jednak skupiam się nad pracą z tymi młodszymi adeptami sztuki piłkarskiej. Jeżeli chodzi o sędziowanie jakiś czas temu zrezygnowałem, od czasu do czasu po sędziuje mecz dzieci, gdzie jako sędzia a także trener mogę im też na boisku doradzić, pomóc(oczywiście nie drużyny która prowadzę). Także odpoczynku od piłki nie planuje, chce się dalej rozwijać, nie ukrywam że w najbliższym czasie planuje odbyć kolejny staż zagraniczny. Nie planuje robić kursu UEFA Pro bo nie mam takiej potrzeby(może kiedyś) na razie UEFA A i pogłębianie swojej wiedzy mi wystarczy.

źródło: gornikniwka.pl
foto: aksniwkasosnowiec.futbolowo.pl

VIDEO