sobota, 2 marzec 2019
Warta Zawiercie vs Stal Bielsko-Biała
11:00 | Moniuszki 10
sobota, 23 luty 2019
Łazowianka Ł vs LTS Wierbka
15:00 | Moniuszki 10, Zawiercie
sobota, 23 luty 2019
Źródło vs Jura Niegowa
15:00 | ul. Browar 7 , Kromołów
sobota, 23 marzec 2019
Przemsza O. vs MKS Poręba
16:00 | Białej Przemszy 1

KUBISA: Cel to pierwsza piątka ligi

RKS Grodziec w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu musiał rywalizować w IV lidze i Pucharze Polski, dysponując bardzo wąską kadrą. Teraz ta sytuacja się już nie powtórzy, ponieważ skład z ul. Kijowskiej został wzmocniony, aż sześcioma zawodnikami, a tylko dwóch piłkarzy postanowiło odejść z drużyny.

RKS przed sezonem 2018/19 wzmocniło dwóch doświadczonych zawodników, mianowicie Sebastian Stefański i Bartosz Barchan (obaj Unia Strzemieszyce) oraz czterech młodzieżowców: bramkarz Bartosz Merda (Czarni Sosnowiec), boczny obrońca Maciej Wnuk (Zagłębie Sosnowiec), środkowy pomocnik Przemysław Bzura (Czarni Sosnowiec) oraz Patryk Hynowski (Przyszłość Ciochowice). W formatce zawodników odchodzących znalazły się tylko dwa nazwiska, mianowicie Oskara Webera (Unia Strzemieszyce) i Tomasza Pryszcz (prawdopodobnie Spójnia Landek).

Cel jaki jest stawiany przed drużyną to pierwsza piątka ligi oraz obrona Pucharu Polski. Stąd też nasza kadra będzie szersza niż w tamtym sezonie. Priorytetem było ściągnięcie młodzieżowców, których chcemy wprowadzać do kadry, nie tylko ze względy na przepisy, ale również po to aby przygotowywać się do zmiany pokoleniowej. Dla tych młodych zawodników zajęcia z seniorami, procentują bardziej niż z juniorami - powiedział trener RKS Grodziec.

Odpowiadając na Pana pytanie odnośnie pomysłu na poprawę gry przy stałych fragmentach to w najbliższym tygodniu wejdziemy w mikrocykl poświęcony taktyce i będziemy ćwiczyć założenia taktyczne. Straty bramek przy stałych fragmentach w głównej mierze spowodowane są brakiem koncentracji. Dotychczasowe założenia na ten okres przygotowawczy zostały przez nas zrealizowane, przede wszystkim zawodnicy mięli też czas na dojście do siebie po mikrourazach i kontuzjach. Wykonaliśmy pracę tlenową, która ma procentować w lidze. Odejście tylko dwóch zawodników powoduje, że ta drużyna nie potrzebuje tyle czasu na aklimatyzację ze sobą. Jako trener chciałbym żeby zawodnicy zaprezentowali się tak jak na koniec rundy, kiedy punktowali i chcieli coś udowodnić sobie i kibicom." - podsumował trener Bartosz Kubisa.

SPARINGI LATO               SPARINGI
REGIONALNE/WSZYSTKIE

TRANSFERY TRANSFERY

 

źródło: regionalnapilka.pl
foto: facebook

VIDEO