środa, 19 czerwiec 2019
Polonia Bytom vs LKS Czaniec
18:00 | Szombierki

Janusz Kluge nowym trenerem Szombierek

Janusz Kluge, człowiek, który z Zielonymi był związany przez znaczną część swojej zawodniczej kariery. Zaczynał w juniorach Slavii Ruda Śląska, by przez Gwarek i Pogoń Zabrze dotrzeć w 1988 do Szombierek, w których grał aż do 1997 roku. W tym czasie trenował również juniorów Szombierek(1991-1997).

Jako trener drużyn seniorskich rozpoczynał z Cyklonem Rogoźnik w sezonie 2004/2005, a po okresie trenowania juniorów Slavii Ruda Śląska (2002-2010) zaczął już stałą współpracę z drużynami seniorskimi, spośród których, największe sukcesy święcił ze Śląskiem Świętochłowice. W ostatnich meczach zakończonego wczoraj sezonu trenował drużynę Slavii Ruda Śląska, którą udało mu się utrzymać w IV lidze.

Asystentem Janusza Kluge będzie również świetnie znany kibicom Zielonych Ireneusz Krupanek, który występował w naszych barwach w tym samym okresie, co Janusz Kluge. Podobnie, jak nasz nowy trener sporą część piłkarskiego życia spędził w Szombierkach, wcześniej broniąc barw Rozwoju Katowice, a po 1997 roku występując w Polonii Łaziska Górne. Ireneusz Krupanek będzie pełnił również funkcję kierownika drużyny. Sztab trenerów uzupełnia pozostający w Szombierkach Patryk Russek.

We wtorkowe popołudnie Szombierki Bytom rozegrały pierwszy sparing przeciwnikiem była Odrą Wodzisław Śl. zakończył się zwycięstwem Zielonych 2:0, po bramkach Zająca i Szombierskiego z rzutu karnego, jednocześnie był pierwszą okazją dla nowego sztabu do obserwacji zawodników.

źródło: szombierkibytom.com
foto: szombierkibytom.com

VIDEO