13 kwietnia 2019, 17:00 - Zawiercie (1000-lecia Państwa Polskiego)
Michał Mąka 15

WARTA: Maścibrzuch - Wrona, Drzymont, Marek, Mąka, Klama, Bartusiak, Furgacz, Adamiecki, Smarzyński, Jarnot.

ZIELONI: Kostecki (56' Stańczyk) - Gładysz, Sikora, Zachara, Czerwik, Flak (80' Gordel), Frukacz, Garcarz (15' Juzoń), Konieczko, Kurpios, Niedbała.
Żółte kartki: Drzymont, Jarnot, Furgacz, Smarzyński - Niedbała

Wczoraj Warciarze na własnym stadionie zmierzyli się z drużyną Zielonych Żarki. Od pierwszych minut spotkania podopieczni Sebastiana Stemplewskiego wypracowywali sobie przewagę spychając rywala do defensywy. Już w 15 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Mąka strzałem po długim rogu bramki, po podaniu Damiana Adamieckiego który przejął futbolówkę po strzale Jacka Jarnota. Po zmianie stron Warciarze dalej naciskali drużynę gości podchodząc wysokim pressingiem oraz stwarzając dogodne sytuacje do strzelenia kolejnych bramek. Dwukrotnie w tym meczu piłkarze Warty oddając strzał trafiali w ręce obrońców drużyny z Żarek jednak gwizdek sędziego milczał. Bardzo dobrą sytuację na podwyższenie wyniku miał lewy obrońca Warty Michał Mąka, który strzelając z rzutu wolnego obił poprzeczkę gości, a bramkarz przyjezdnych mógł mówić o dużym szczęściu w tej sytuacji. W dalszej części gry wynik nie uległ zmianie i Warciarze pokonali Zielonych 1:0. Piłkarze Warty dalej zajmują pozycję wicelidera ze stratą sześciu punktów do zajmującej pierwszą pozycję Polonii Bytom. Za tydzień w sobotę KP Warta Zawiercie rozegra mecz wyjazdowy z Unią Dąbrowa Górnicza w ramach rozgrywek ligowych natomiast już we wtorek podopieczni Sebastiana Stemplewskiego zmierza się z Unią Dąbrowa Górnicza w ramach finału Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec mecz odbędzie się na Ludowym w Sosnowcu.

źródło: własne