23 marca 2019, 15:30 - Grodziec (Kijowska 2a)
RKS GRODZIEC 1:3 WARTA ZAWIERCIE
Maziarz 64 - Mateusz Wawoczny 38(k), Fabian Klama 62, Jacek Jarnot 74

WARTA: Maścibrzuch - Wrona, Drzymont, Marek, Maka, Klama (89' Maszczyk), Bartusiak, Wawoczny, Adamiecki (87' Szwaja), Smarzyński (90' Rygalik), Jarnot.

W sobotnie popołudnie podopieczni Sebastiana Stemplewskiego zmierzyli się w wyjazdowym meczu z drużyną RKS Grodziec. Pierwsze dwa kwadranse tego meczu były bardzo wyrównane, lecz w końcowych minutach pierwszej części gry piłkarze Warty zaznaczyli swoją obecność stwarzając groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. W 39 minucie gospodarze dopuścili się faulu na Jacku Jarnocie i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Mateusz Wawoczny i pewnym strzałem wykorzystał "jedenastkę".

Po zmianie stron Warciarze dalej dominowali co w 62 minucie spotkania udowodnił Fabian Klama notując trafienie po szybkiej akcji zespołu gości. Drobne błędy defensorów Warty wykorzystali zawodnicy z Grodźca zdobywając gola. 20 minut przed końcem spotkania na listę strzelców wpisał się również Jacek Jarnot uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ostatecznie Warta Zawiercie wygrywa z RKS-em Grodziec 1:3 po świetnej grze. Podopieczni trenera Sebastiana Stemplewskiego dzięki temu zwycięstwu zajmują obecnie trzecią pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów.

Już w sobotę KP Warta Zawiercie rozegra spotkanie ze Śląskiem Świętochłowice na stadionie w Zawierciu. Liczymy na Waszą obecność i wspólne kibicowanie.

źródło: własne /  facebook.com/WartaKP