środa, 19 czerwiec 2019
Polonia Bytom vs LKS Czaniec
18:00 | Szombierki

Grodziec na przełamanie, Warta na passy podtrzymanie

 W najbliższą sobotę rywalem Warty w meczu o ligowe punkty będzie RKS Grodziec. To Robotniczy Klub Sportowy Grodziec w Będzinie, który został założony w 1947 r. i występujący w zielono-biało-czerwonych barwach.

W obecnym sezonie z piłkarzami z Grodźca podopieczni Sebastiana Stemplewskiego spotkali się dwa razy. W kończącym meczu rundy jesiennej padł remis 1-1 (bramki: Wawoczny 16` - Zalewski 76`obie bramki padły po rzutach karnych), natomiast w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec Warta Zawiercie wygrała w delegacji jeden do zera. Bramkę na wagę awansu zdobył Jacek Jarnot, którego nie ma już w kadrze Warty.
W pierwszej wiosennej kolejce RKS uległ w Poraju miejscowej Polonii 3-0. Podopieczni Bartosza Kubisy wystąpili w następującym składzie: Popczyk - Otwinowski, Błach(90`Hynowski), Garczarczyk, Bochenek, Sadowski(70`Barchan), Stefański(58`Waśniewski), Stanisławski, Wnuk, Koch, Zalewski. Żółte kartki: Koch, Otwinowski, Bochenek, Zalewski.

Po rozegranych 16. kolejkach Grodziec zajmuje 4 miejsce, ze stratą 1 pkt do naszych piłkarzy. W spotkaniach rozegranych przy ul. Kijowskiej RKS zdobył 14 pkt (4-2-2) stosunek bramek 19-13. Najlepszym strzelcem drużyny jest Kamil Zalewski, który zdobył 14 bramek.

Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego w sobotnim spotkaniu zagrają w optymalnym składzie, ponieważ nikt z zawodników nie pauzuje za nadmiar kartek. Liczymy, że podbudowani zwycięstwem w inauguracyjnym spotkaniu Biało-Zieloni przywiozą kolejne punkty z trudnego będzińskiego stadionu.

Sobotnie zawody rozpoczną się o godz. 15:30, a poprowadzi je ekstraklasowiec Piotr Lasyk (KS Bytom).

PIŁKARZE WARCI UWAGI: 

 

DATA WARTA ZAPAMIĘTANIA: 26 listopada 2016 roku

Warta Zawiercie pokonała w półfinale Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec RKS Grodziec sześć do jednego, podopieczni wówczas Roberta Majchrzaka do siatki w tym spotkaniu trafiali Sebastian Radosz trzykrotnie, Michał Sołtysik, Rafał Nowak oraz Michał Mąka dla RKS-u do trafił aktualny napastnik Warty Zawiercie Marcin Smarzyński.

RAPORT Z WARTY

Wszyscy zwarci i gotowi do gry. Trener Sebastian Stemplewski może liczyć na wszystkich graczy. Przypuszczalny skład Warty Zawiercie: Maścibrzuch - Wrona, Drzymont, Marek, Maka, Klama, Bartusiak, Wawoczny, Adamiecki, Smarzyński, Jarnot.

BILANS MECZÓW

LICZBA MECZU 26 tyle łącznie zdobyli bramek w lidze Kamil Zalewski oraz Jacek Jarnot w rundzie jesiennej. Dla porównania cała drużyna MKS Myszków w całej rundzie jesiennej zdobyła tylko dziewięć bramek natomiast Górnik Piaski zdobył jedenaście bramek łącznie oraz dla porównania Slavia Ruda Śląska trzynaście goli.

Dotychczasowe spotkania w Będzinie:
7.05.2011 RKS GRODZIEC - WARTA 2-0 (A-klasa)
13.10.2012 RKS GRODZIEC - WARTA 0-0 (liga okręgowa gr.2)
31.08.2016 RKS GRODZIEC - WARTA 1-0 (IV liga gr. 1 - bramka: Smarzyński)
12.05.2018 RKS GRODZIEC - WARTA 0-4 (IV liga gr. 1 - bramki: Furgacz 2, Adamiecki, Radosz)

 

źródło: własne / facebook.com/WartaKP
foto: własne

VIDEO