sobota, 27 kwiecień 2019
Warta Zawiercie vs Polonia Bytom
13:00 | Moniuszki 10
sobota, 27 kwiecień 2019
Łazowianka vs Tęcza Błędów
17:00 | Wiejska 1
sobota, 27 kwiecień 2019
SKS Łagisza vs Źródło
11:00 | Grodziec
sobota, 27 kwiecień 2019
Skalniak vs Łazowianka II
17:00 | Sportowa 1

Polonia Bytom dotknięta problemami organizacyjnymi

Drużyna jest liderem Haiz IV Ligi, sportowo jest tak jak wszyscy oczekiwali przed startem sezonu natomiast ale poza boiskiem nie jest tak wesoło. Stadion im. Edwarda Szymkowiaka miał zostać przebudowany, ale wycofała się spółka S-Sport, która miała to zrobić.

Polonia Bytom ostatnio korzystała z obiektu Szombierek. I to chyba szybko nie ulegnie to zmiaie. Stadion dwukrotnego mistrza kraju miał być wyremontowany za niemal 40 mln złotych. Na "starym obiekcie" nie ma już krzesełek, nie ma też zadaszenia jednej z trybun. A teraz nie dzieje się nic w dobrym kierunku aby drużyna mogła wrócić na swój obiekt.

3 grudnia 2018 r. do spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. wpłynęło oświadczenie o odstąpieniu od umowy dotyczącej realizacji modernizacji stadionu piłkarskiego im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu przekazane przez generalnego wykonawcę spółkę S-Sport Sp. z o.o.

Po objęciu funkcji przez nowego prezesa Bytomskiego Sportu Polonia Bytom – 30 listopada 2018 r. – okazało się, że 29 października 2018 r. były prezes Zbigniew Cieńciała zawarł aneks do umowy z generalnym wykonawca „Modernizacji istniejącego stadionu piłkarskiego im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu”. Treść tego aneksu utrzymywana była w tajemnicy przed pracownikami spółki i Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Z aneksu wynika, że zostały zmienione istotne postanowienia umowy dotyczące terminów realizacji przedsięwzięcia.

Tymczasem firma S-Sport Sp. z o.o. od samego początku zwlekała z wykonaniem zadań. Od początku realizacji umowy z 6 kwietnia 2018 r. wykonawca nie dotrzymał terminów umownych. Jednocześnie zażądał od Bytomskiego Sportu Polonia Bytom przedstawienia gwarancji zapłaty.

3 grudnia 2018 r. do spółki Bytom Sport Polonia Bytom ponownie wpłynęło oświadczenie o odstąpieniu od umowy przekazane przez generalnego wykonawcę spółkę S-Sport.

Pierwsze oświadczenie o odstąpieniu od umowy przez firmę S-Sport Sp. z o.o. wpłynęło do spółki Bytomski Sport Polonia Bytom 15 października 2018 r. Wówczas przedstawiciele wykonawcy zaprzeczyli, jakoby taki dokument do Bytomskiego Sportu Polonia Bytom został wysłany – oświadczenie wykonawcy było jednak sprzeczne z rzeczywistością.

Wobec zaistniałej sytuacji, po przeanalizowaniu dokumentów, Zarząd spółki Bytomski Sport Polonia Bytom przedstawi plan dalszych działań. W związku z podejrzeniem działań na szkodę spółki, obecny zarząd Bytomskiego Sportu rozważa podjęcie dalszych kroków prawnych w tym zakresie.

źródło: ks.poloniabytom.com.pl
foto: Bytom.pl

VIDEO