WAWOCZNY: Samą kadrą na papierze nie wygrywa się meczów trzeba wywalczyć

Czerwona kartka na początku meczu ustawiła dalszy przebieg spotkania? Choć to Polonia mogła otworzyć wynik meczu.
Nie da się ukryć, że tak właśnie było. Był to chyba decydujący moment meczu. Od tej sytuacji Polonia musiała się cofnąć, a my musieliśmy cierpliwie rozgrywać swoje akcje czego do trzydziestej minuty nie robiliśmy i gra była dość chaotyczna. Atakowalismy duża liczbą zawodników przez co drużyna gospodarzy miała możliwość do wyprowadzenia kontr, które były bardzo groźne.

Polonia Bytom na papierze wygląda groźnie, bo w rzeczywistości nie stworzyła znacznego zagrożenia pod Wasza bramką?
Zgadza się. Polonia ma bardzo silną kadrę jak na warunki czwartoligowe, lecz nie od dzisiaj wiadomo, że samą kadrą na papierze nie wygrywa się meczów tylko trzeba wyjść i wywalczyć swoje na boisku. Sama większego zagrożenia nie stworzyła, kilka razy to my przez nasze proste błędy stworzyliśmy jej sytuacje.

Rzut karny dla Was jak najbardziej podyktowany słusznie?
Jeśli chodzi o rzut karny to z mojej perspektywy był on ewidentny, bo może przypadkowo, ale jednak zawodnik gospodarzy zahaczył Asę (Damiana Adamieckiego) przez co sędzia miał podstawy żeby podyktować "jedenastkę".

Po meczu z Unią kiedy to straciliście dwa punkty mieliście niedosyt i tkwiła w Was sportowa złość  co dodatkowo mobilizowało Was do meczu z faworyzowaną Polonia?
Przed takimi meczami jak ten z Polonią myślę, że nie trzeba nikogo specjalnie mobilizować. A wracając do meczu z Unią to na pewno pozostał niedosyt, bo straciliśmy punkty na własne życzenie. Tego dnia zdecydowanie zawiodła skuteczność, bo klarownych sytuacji mieliśmy kilka.

Jak pracuje się z trenerem Stemplewskim?  Co zrobił że z drużyny która walczyła o utrzymanie w nowym sezonie jest w czubie tabeli?
Z Trenerem znam się dłużej, bo mieliśmy okazję współpracować w Sole Oświęcim przez półtora roku więc wiedziałem czego mogę się spodziewać. Co do poprzedniej rundy to myślę, że nie było tak źle jak wskazywało na to nasze miejsce. Końcówkę sezonu mieliśmy dobrą i myślę, że wliczając mecze z końcówki rundy to około 10 meczów z rzędu o punkty nie przegraliśmy więc jakiś zalążek dobrej gry już był. Przed tym sezonem doszło do nas kilku zawodników, jest większa rywalizacja i to może przekładać się na wyniki.

Kolejny rywal to Górnik Piaski, z którym dość niespodziewanie przegraliście wiosna jednak nie można lekceważyć drużyny z dołu tabeli?
Mecze z drużynami teoretycznie słabszymi są często trudniejsze, od tych które są w czołówce. Takie drużyny przeważnie czekają na swoje okazje z kontry, bronią się całą drużyną i ciężko jest się przez takie zasieki przedostać. A tak jak Pan wspomniał ostatni mecz z Piaskami po takim właśnie meczu przegraliśmy. Postaramy się nie popełnić tego błędu i wygrać to spotkanie. Mogę zapewnić, że naszego najbliższego rywala nie zlekceważymy. Jeśli wyjdziemy z takim zaangażowaniem jak w poprzednich meczach to punkty zostaną w Zawierciu.

źródło: własne
foto: własne

VIDEO